Baraka

Baraka

BİNLERCE YILIN BİRİKİMİYLE HARMANLANAN, KUŞAKTAN KUŞAĞA AKTARILARAK SÜRDÜRÜLEN GELENEKSEL EL SANATLARIMIZ, 20. YÜZYILDA VE ÖZELLİKLE BU YÜZYILIN SON ÇEYREĞİNDEKİ ÜRETİM, TÜKETİM DEĞİŞİMİNİN BİR SONUCU OLARAK YA YOK OLDU YA DA PİYASA (ARZ, TALEP) DÖNGÜSÜNÜN DIŞINA ÇIKARAK YOK OLMAYA YÜZ TUTACAK KADAR AZALDI.

BARAKA, ANADOLU’DA ASIRLARDIR USTA-ÇIRAK İLİŞKİSİYLE ÜRETİLE GELMİŞ AMA YOK OLMUŞ VE/VEYA YOK OLMAK ÜZERE OLAN TÜM GELENEKSEL EL SANATLARI ÜRÜNLERİNİ BİR “DEĞER” ANLAYIŞIYLA ARZ-TALEP DÖNGÜSÜ OLUŞTURARAK YENİDEN VAR ETME, VAR OLANI GELİŞTİRME MİSYONUNUN, AYNI ZAMANDA SİSTEMİNİN VE MODELİNİN ADIDIR.

BARAKA, GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI’NA ADANMIŞ KURUMSAL VARLIĞIYLA ANADOLU’NUN SOMUT, ÜRETİLEBİLİR, NAKLEDİLEBİLİR, ALINABILIR, SATILABİLİR VE KALICI OLAN ZENGİN KÜLTÜREL MİRASINA DAİR BİR ARAYIŞIN, BİR İZ SÜRÜMÜN ADIDIR.

BARAKA

MAĞAZA: ÜRÜNLERİ GÖREREK, DOKUNARAK, HİKÂYELERİNİ HİSSEDEREK ALABİLECEĞİNİZ SATIŞ NOKTALARI.

E-TİCARET: ŞİMDİLİK SANAL ALIŞVERİŞ SİTESİ OLMAKLA BİRLİKTE, ANADOLU’DAKİ EL EMEĞİYLE GELENEKSEL ÜRETİM YAPAN İNSANLARI, YURT İÇİ VE DIŞINDA BÜYÜK BİR ALICI KİTLESİYLE BULUŞTURMAYI HEDEFLEYEN E-TİCARET PLATFORMU.  

KÖY: ANADOLU, GELENEK, KIRSAL DUYGUSUNU ZAMANDA VE MEKANDA YOLCULUĞA ÇIKARARAK YAPTIRAN BENZERSİZ BİR KÖY DENEYİMİ

Labels: Baraka
April 02, 2019
Return to List